Arxiu

PROGRAMA DE LES FIRES DE GIRONA 2018

Programació del dimarts 30 d´octubre

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana a la Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Mercat de les Flors a la Rambla de la Llibertat

Tot el dia | Mercat de les Flors al Cementiri Vell i Cementiri Nou

Tot el dia | Fira de Productes Artesans al Pont de Pedra

9.30 h | Escolta, descobreix i crea la teva música al CaixaForum Girona

10 h | Juguem. Ens divertim. Aprenem. Rejovenim la memòria a la Biblioteca Carles Rahola

11.30 h | Escolta, descobreix i crea la teva música. Taller al CaixaForum Girona

17 h | Lliçó de Diògenes (Visita guiada) al Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

22 h | Luis González Trio & Vincent Mascart (Concert) al Sunset Jazz Club

 

Programació del dimecres 31 d´octubre

Tot el dia | Mercat de les Flors a la Rambla de la Llibertat

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana a la Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Fira de Productes Artesans al Pont de Pedra

Tot el dia | Mercat de les Flors al Cementiri Vell i Cementiri Nou

10.30 h | Networking professional d’ocupació Girona (Conferència) a la Fira de Girona

10.30 h | Inauguració de l’exposició fotogràfica “Retrats de vida” (Exposició) al Centre Cívic Barri Vell – Mercadal

11.30 h | Escolta, descobreix i crea la teva música (Concert) al CaixaForum Girona

17 h | Jornada i curses d’Scalextric (Jornada) al Col·legi d´Enginyers Graduats i Enginyers Tècnics Industrials de Girona

19 h | Orquestra Selvatana (Concert) a l’Envelat de la plaça de Miquel de Palol

20 h | Joan Garriga & Galàctic Mariatxis (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20 h | David Mauricio (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20.30 h | Rosario: Noches de gloria (Concert) a l’Auditori de Girona

20.30 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

20.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

22 h | Rubén Berengena Trio & Enric Canada (Concert) al Sunset Jazz Club

22 h | Orquestra Selvatana (Concert) a l’Envelat de la plaça de Miquel de Palol

22 h | 6a Caminada nocturna al Castell de Sant Miquel – Sortida al Monestir de Sant Pere de Galligants

23 h | Dr. Calypso + The Gramophone All Stars + Biflats (Concert) a La Copa

23 h | The Gramophone Allstars (Concert) a la La Copa

 

 

Programació del dijous 1 de novembre

Tot el dia | Fira del Dibuix i Pintura (Fira) a la Plaça del Vi, Pujada Pont de Pedra, Rambla de la Llibertat i Plaça de Catalunya

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana (Fira) Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat) a la Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Tot el dia | Fira de Brocanters i Antiquaris (Fira) a la Plaça de Sant Feliu

Tot el dia | Mercat de les Flors (Mercat) al Cementiri Vell i Cementiri Nou

Tot el dia | Fira d’Artesania (Fira) al Carrer dels Ciutadans

Tot el dia | Portes obertes al Museu d’Història de Girona (Portes obertes) al Museu d’Història de Girona

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana (Fira) al Carrer de Santa Clara

Tot el dia | Fira de Productes Artesans (Fira) al Pont de Pedra

Tot el dia | Fira de Demostració Artesana (Fira) al Carrer de les Ballesteries

10 h | 20è Torneig d’Escacs de Fires “Memorial Antoni Medinyà” (Esports) a La Copa

10 h | Projeccions especials de Fires (Projecció) al Museu del Cinema

10 h | Marató de Donants de Sang de Girona (Altres) a la Plaça de Catalunya

10 h |Tastets de natura al Parc de les Ribes del Ter

11 h | Atraccions sostenibles a la Plaça de Pere Calders

11 h | II Concurs d’Art Urbà “Lluïment” (Concurs) a la Plaça de Catalunya

11 h 78è Concurs de colles sardanistes de Girona (Sardanes) a la Plaça de Francesc Calvet i Rubalcava

12 h | Vine a descobrir la col·lecció permanent del md’A (Visita guiada) al Museu d’Art

12 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

12 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

12 h | Orelles de xocolata (Concert) a La Copa

12 h | Cor Maragall (Concert) a l’Auditori de Girona

16.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

16.30 h | Audició de sardanes amb la Cobla Sant Jordi Ciutat de Barcelona (Sardanes) a la Plaça de l’U d’Octubre de 2017

17 h | 60è Concurs individual de sardanes revesses de Girona (Sardanes) a l’Auditori de la Mercè

17 h | Roda de capoeira (Esports) a la Plaça de la Independència

18 h | Cris Juanico (Concert) al Yeah Indie Club

18 h | Audició de sardanes amb la Cobla Montgrins (Sardanes) a la Plaça de l’U d’Octubre de 2017

18 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

19 h | Concert de Mazoni (Concert) a L’Estació Espai Jove

19.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

20.30 h | Sextet Gerió (Concert) al Sunset Jazz Club

23 h | Miss Kittin (Concert) a La Copa

23 h | Louisahhh (Concert) a La Copa

 

Programació del divendres 2 de novembre

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana (Fira) a la Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Fira de Productes Artesans (Fira) al Pont de Pedra

11 h | Atraccions sostenibles al Centre Cívic Ter

11 h | Atraccions sostenibles a la Plaça Ciutat de Figueres

12 h | Dansa del lleó (Dansa) a l’envelat de la plaça de Miquel de Palol

12.15 h | Fil (Circ) a l’envelat de la plaça de Miquel de Palol

12.30 h | Simfolab – L’obra total (Espectacle) a la plaça de Santa Susanna

12.45 h | Dansa del lleó (Dansa) a l’evelat de la plaça de Miquel de Palol

16.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

16.30 h | Dansa del lleó (Dansa) a l’envelat de la plaça de Miquel de Palol

17 h | En Bernat El Pescador (Espectacle) a l’envelat de la plaça Miquel de Palol

17 h | Lliçó de Diògenes (Visita guiada) al Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

17.30 h | Simfolab – L’obra total (Espectacle) a la Plaça de Santa Susanna

19.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

20 h | Athenea Carter & The Mighty Might (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20 h | Sant Pere Rock 2018 (Concert) a la Plaça de Sant Pere

20 h | Los Mambo Jambo Arkestar (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20.30 h | Miedo: Albert Pla (Concert) a l’Auditori de Girona

20.30 h | Escargots (Espectacle) al Centre Cultural La Mercè

20.30 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

23 h | Auxili (Concert) a La Copa

23 h | La Phaze (Concert) a La Copa

23 h | Senyor Oca (Concert) a La Copa

 

Programació del dissabte 3 de novembre

Tot el dia | Mercat d’Intercanvi de la Lleona (Mercat) a la Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí

Tot el dia | Fira Setmanal d’Art (Fira) a la Plaça de Miquel Santaló

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana (Fira) a la Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Fira de la Pintura (Fira) al Carrer Abeuradors

Tot el dia | Fira de Productes Artesans (Fira) al Pont de Pedra

Tot el dia | Mercat de les Flors (Mercat) a la Rambla de la Llibertat

9 h | 8a Vesparitiu al Mercat del Lleó

10 h | Herbes remeieres a la cuina al local de l’AV de Sant Daniel

10.30 h | Fes la teva Mula Baba (Taller) a la Plaça del Pallol

11 h | 7a Baixada d’andròmines del S.XXI pel riu Onyar a la Plaça de Catalunya

11 h | Homenatge a Ricard Viladesau (Tertúlia) al Museu d’Història de Girona

11.30 h | Tocajoc. Jocs tradicionals i populars catalans al Parc de Vista Alegre

12 h | Passejada de fires de la Mula Baba i representació de titelles a la Plaça del Vi

12 h | Funkids (Concert) a La Copeta

12 h | Audició de sardanes a Montilivi amb la Cobla Ciutat de Girona (Sardanes) a la Plaça d’Enric-Claudi Girbal i Nadal

12 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

13 h | Vermut Rock – Beatjammers (Concert) a La Copa

16 h | Rise Up. Reggae 100% Sound System (Concert) a la Plaça dels Jurats

16.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

16.30 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

17 h | Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada) a la Plaça de Sant Feliu

19 h | La Principal de La Bisbal (Concert) a l’envelat de la plaça de Miquel de Palol

19 h | Ramon Pichot. D’Els Quatre Gats a la Maison Rose (Visita guiada) al CaixaForum Girona

19.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

20 h | Marco Mezquida Piano Solo (Concert) al Sunset Jazz Club

20 h | Black Music Big Band (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20 h | La Soul Machine (Concert) a la Plaça de Sant Feliu

20.30 h | Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre) a la Sala La Planeta

20.30 h | Escargots (Espectacle) al Centre Cultural La Mercè

20.30 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

22 h | La Principal de La Bisbal (Concert) a l’Envelat de la plaça de Miquel de Palol

23 h | Correfoc – Recorregut: pont de Pedra, plaça del Vi, carrer Nou del Teatre, carrer de l´Auriga, pujada de la Mercè, carrer del Portal Nou, pujada de Sant Martí, carrer de l´Escola Pia, jardins dels Maristes, carrer de la Claveria, carrer de Bellmirall, carrer dels Alemanys i plaça de Sant Domènec, on s’efectuarà l´espectacle final del correfoc.

23 h | La M.O.D.A (Concert) a La Copa

23 h | Xavi Sarrià i El Cor de la Fera (Concert) a La Copa

23 h | Sense Sal (Concert) a La Copa

 

Programació del diumenge 4 de novembre

Tot el dia | Portes obertes al Museu d’Història de Girona

Tot el dia | Fira d’Alimentació Artesana (Fira) Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Tot el dia | Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat) a la Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Tot el dia | Fira de Productes Artesans (Fira) al Pont de Pedra

10 h | XXXVII Trobada de gegants i cercavila (Acte popular) al Parc del Migdia

10 h | Portes obertes al Museu d’Història dels Jueus

10 h | Portes Obertes al Museu del Cinema

11 h | El barri jueu (Itinerari) al Museu d’Història dels Jueus

12 h | Sepultures i epitafis: el retrat de la mort per a un record etern (Visita guiada) al Museu d’Arqueologia de Catalunya – Girona

12 h | Vista guiada a l’exposició: Cromos, pel·ícules i estrelles a càrrec d’Albert Rossich (Visita guiada) al Museu del Cinema

12 h | Slava’s SnowShow (Espectacle) al Teatre Municipal

12 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

16.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

17 h | Ball de la gent gran amb Nova Gamma al Centre Cívic Sant Narcís

17 h | Audició de sardanes amb la Cobla Selvatana (Sardanes) a la Plaça de l’U d’Octubre de 2017

18 h | Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre) a la Sala La Planeta

19.30 h | Circ Charlie Rivel (Circ) a la Cúpula de les Arts

20 h | Castell de focs al Parc de les Ribes del Ter

20.30 h | Jazz Friends Band (Concert) al Sunset Jazz Club

Publicitat

KIA EMPOR SPEED

C/. De Mas Vaixeller, 5 B

17300 – Blanes

T. 972353178

Setemcat

C/. Costa i Forneguera, 33

08370 – Calella

T. 937690448

 

The Home Outlet

Rbla. Joaquim Ruyra, 29

17300 – Blanes

T. 937998244

PIZZERIA POMODORO

Pg. Sa Caleta, 26

17310 – Lloret de Mar

T.  972.36.92.03

 

CITROËN GARATGE ANDREU

Av. d’Europa, 50

17300 – Blanes

T. 972358302

Ràdio Marina logo

RÀDIO MARINA | Sempre al teu costat | 100.3 FM | 96.2 FM

Ràdio Marina S.A.
A17063421
Ca la Guidó 1
17300 Blanes (Girona)
972 33 45 00

2021© Ràdio Marina · Disseny web: F/