Llopasfera de Calella arriba a la 10a edició

Es tracta d’una trobada de persones interessades en les noves tecnologies i les xarxes socials. D’un sopar amb 7 persones, s’ha passat a un dia d’activitats amb més d’un centenar de participats. Es va crear en un moments en què els blocs tenien una gran repercussió, segons recorda Josep Barri, portaveu de l’organització.

La trobada d’enguany serà aquest dissabte a la Fàbrica Llobet amb el títol de “De l’empresa familiar a la competència digital”.

Al matí hi haurà les xerrades, i a la tarda, tallers, una novetat d’aquesta edició. Al llarg del matí també es connectaran amb joves calellencs que treballen a l’estranger.

 Escoltar Josep Barri:

 

Ponents:

 

Joan Vat, Cadena Movitel www.cadenamovitel.com
Conrad Nualart, Faicom packaging industrial www.faicom.es
Marc Gallart, KH Lloreda www.khlloreda.com
Montse Oliveras, Educaweb www.educaweb.com
Escola Pia Calella http://calella.escolapia.cat
Jaume Feliu, PymeLegal www.pymelegal.com
Ferran Muñoz, Emprèn a Calella www.calella.cat
Carlos Duran, soci fundador d’hoy-voy www.hoy-voy.com
i connexions i xerrades amb calellencs pel món: Miquel Tubert, Carles Guerrero, Enric Cusell, Dolors Escamilla.
… i expositors amb els que es podra consultar el seu projecte in situ.

 

Tallers:

 

Alexis Dengra, Inici al revelat RAW. www.alexisdengra.es 
Carmen Maria Cubero, Facebook i el teu negoci. www.mejoratumarca.com
Helena Batlle, Noves tendències en delictes a la xarxa i com protegir-nos. helenabatlle.es
Helena Batlle, Taller express de com aprofitar el teu mòbil per a publicitar amb imatges i/o video la teva feina, producte o servei.
Jonathan Ruiz, Llenguatge cinematogràfic. calellafilmfestival.com
Jordi Verdura, De l’offline a la campanya online. Un cas d’èxit. www.jordiverdura.com
Oscar Orts, Taller pràctic: riscos de les wifis públiques. magnumsij.es
Xavier Aspas, Que està passant al vostre web? Introducció a Google Analytics. es.linkedin.com/in/xaspas/es 
Xavier de Miguel, Introducció a la gestió de la informació digital. www.xavierdemiguel.com
Xesco Pastor, Recipes on IFTTT are the easy way to automate your world. xescopastor.com

Categories: Societat.